Aragonit - pakistanský onyx

Aragonit spoľahlivo lieči svojim spojením so zemou a súčasne funguje ako uzemňovací kameň. Tento kameň dokáže transformovať geopatogénne poruchy a prečisťovať aj vzdialené zablokované energetické dráhy. Pri svojej schopnosti sústreďovať a uzemňovať telesnú energiu dobre poslúži v okamihoch napätia. Tým, že posilňuje spojenie so zemou, aragonit stabilizuje základnú a zemskú čakru. Jemne a citlivo nás vráti späť do detstva alebo do ešte vzdialenejšej minulosti.
Na duševnej rovine učí trpezlivosti a vľúdnosti, bojuje s precitlivenosťou. Je dobrý pre ľudí, ktorí od seba žiadajú príliš veľa. Pomáha tým, ktorí sa učia umeniu prenášať časť povinností na druhých. Jeho prakticky naladená energia zvyšuje disciplinovanosť a spoľahlivosť. Vedie k pragmatickému prístupu k životu.

Liečebné využitie
Aragonit rozohrieva aj okrajové oblasti tela a šíri po celom tele energiu. Lieči Raynaudovu chorobu a trasenie. Prospieva kostiam, napomáha ukladaniu vápnika, navracia pružnosť platničkám. Tiež uľavuje od bolesti a odstraňuje svalové kŕče. Posilňuje imunitný systém a reguluje príliš rýchlo prebiehajúce procesy. Pomáha ukotviť ľudí, ktorí prehnane „lietajú v oblakoch“, v ich vlastnom tele. Aragonit sa dá položiť aj na mapu, aby tak vyliečil dráhy napätia prebiehajúce v oných miestach pod povrchom.

Náleziska: Namíbia, Španielsko, Pakistán, Veľká Británia

 

Stránka 1 z 1 - 12 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 12 položiek celkom