Apatit

Apatit má podnetné vlastnosti. Predstavuje styčný bod medzi vedomím a hmotou.  Apatit je naladený na budúcnosť, ale napriek tomu dokáže spájať človeka s jeho minulými životmi. Je zdrojom psychických darov a duchovného naladenia. Prehlbuje meditáciu a zvyšuje tzv. hadiu silu alebo kundalíni. 
Psychologicky apatit zvyšuje motiváciu a vytvára rezervy energie. Vyvoláva otvorenosť, uľahčuje kontakt s ostatnými ľuďmi, podnecuje k otvorenému jednaniu. Potláča ľahostajnosť a nepriateľstvo. Odstraňuje negatívne postoje. Pomáha hyperaktívnym a autistickým deťom.
Povzbudzuje tvorivé schopnosti a intelekt. Apatit prečisťuje zmätky a spory, pomáha získavať informácie, ktoré sa dajú použiť k osobnému i spoločnému prospechu. Apatit rozširuje vedomie, otvára cestu pravde. Utišuje ľútosť, apatiu a zlosť. Znižuje podráždenosť a prekonáva citové vyčerpanie. Uvoľnením energie koreňovej čakry odstraňuje sklamanie a podporuje vášeň, v ktorej nie je prítomná vina.

Umiestnenie
Noste podľa potreby priamo na tele na postihnutom mieste.

Modrý apatit zaisťuje spojenie s duchovnými sprievodcami pohybujúcimi sa vo výrazne vyšších rovinách. Prospieva pri prenášaní verejných prejavov, podporuje komunikáciu v skupine, otvára krčnú čakru a pôsobí blahodárne na srdce a stavy citovej nevyrovnanosti.

Náleziska: Mexiko, Nórsko, Rusko, USA

 

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom